27 października 2020, wtorek
Ludwik Cichy komentarzy: 0

Moje lustro

Moje lustro mnie nie lubi.

Ale czy to jest powód, żeby pokazywać mi twarz starszego faceta?

Jak się nie wstydzi, jak ono śmie?!, gęba gościa, który rozmawia ze sobą, gada do siebie na głos! Rozpoznaję takiego na kilometr, bo znam się na tym; w piątek tak nawrzeszczałem, tak się opieprzyłem, że cały łykend ze sobą nie gadałem. Jeszcze się do siebie nie odzywam; po prostu nie lubię jak na mnie ktoś wrzeszczy, choćby i miał rację. Co mnie obchodzi jakaś racja czyjaś? Jakby w życiu chodziło o posiadanie racji !? Gówno, są ważniejsze rzeczy. I w ogóle to nie mam czasu na jakieś głupie lustro, muszę podjąć decyzję, czy założyć zaraz nową oponę do roweru, czy lepiej jutro? Jak założę dzisiaj, to jutro będzie już stara, a jak wstrzymam się do jutra, to jutro będzie jeszcze nowa. I co tu robić, mieć dzisiaj nówkę, czy czy przedłużyć jej nowość do jutra, albo o tydzień? Kurde, powiększyłbym se mózg silikonem, ale nie będzie lepiej trybił; mózg, jedyna rzecz, co jej silikonem nie poprawisz.

E, jak nie mam gotowego pomysłu, to lepiej odłożę problemy na jutro, a teraz poimprowizuję trochę na drumli, terapeutycznie i dla czystej przyjemności, a nie dla jakiejś Sztuki Wyższej. Skąd Oni właściwie wiedzą, co jest Sztuką Wysoką a co nie, i skąd się biorą ci Oni, i po co wciąż ich bierzemy na serio?!

Ale mnie musiało wkurzyć to bezwstydne lustro! Kompletnie mnie wybiło. W takim stanie nie mogę nawet znaleźć mojej drumli, no w kąciku drumlowym jej nie ma, gdzie ja ją... kurcze, znowu nie zapisałem, gdzie odkładam drumlę!, i teraz szukaj wiatru w polu, a dom wielki. W kąciku okularowym są tylko okulary, w nożyczkowym też nie ma, tylko nożyczki... e!, to może chociaż paznokcie obetnę...?! Będę do przodu o jakieś pół godziny do serialu.

 

Rysunek: Andrzej Bobrowski

You Tube komentarzy: 0

Michel Camilo - From Within

You Tube komentarzy: 0

Bolivia ... Gato Barbieri

You Tube komentarzy: 0

e.s.t. - Elevation of Love (Live / 2004)

design-dautore.com komentarzy: 0

Moje lustro lubi mnie, z ogromną wzajemnością

Magda Piskorczyk komentarzy: 0

Nie będę grzeczną dziewczynką

Vimeo komentarzy: 0

Krótki niekrępujący uwagi i myśli film