27 maja 2020, środa

Teksty i nadteksty

Joanna Panek

Gazeta Literacka


Powstał nowy serwis literacki:
www.gazetaliteracka.pl
Czytaj Gazetę Literacką w internecie

 

            Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy dzień rozpoczynają od buszowania w sieci. W internetowej społeczności pojawił się nowy serwis GazetaLiteracka.pl, który zbiera i archiwizuje z niej wpisy o tematyce literackiej.

 

            GazetaLiteracka.pl jest nowym serwisem powstałym z potrzeby uporządkowania literackiej blogosfery. W internecie istnieje bardzo wiele stron związanych z literaturą. Pisarze i poeci publikują swoje teksty, czytelnicy recenzują przeczytane książki, krytycy publikują swoje rozprawy i polemizują z tekstami innych. Niewtajemniczonemu czytelnikowi dużo czasu może zająć wybranie wartościowych i ważnych dla niego blogów. Strony mają nierówny poziom merytoryczny i często istnieją za krótko, sama liczba witryn utrudnia ich równocześnie śledzenie i obserwowanie codziennych aktualności.

 

GazetaLiteracka.pl buduje literackie centrum internetowe, czyli miejsce od odwiedzenia którego będzie rozpoczynał się dzień. Redakcja serwisu przeszukuje blogosferę, wybiera ciekawe blogi a specjalny mechanizm automatycznie publikuje zajawki tekstów z linkiem odsyłającym do strony źródłowej.

 

„Wierzymy w blogi, wierzymy w ich autorów, wierzymy, że zestawienie kilkunastu niezależnych głosów, często bardzo spontanicznych i barwnych, może stworzyć nową jakość, coś, czego jeszcze nie było w polskim internecie. Powstanie niezależnych serwisów redakcyjnych, mikroblogingu i serwisów społecznościowych  spowodowało, że blogi przestały być popularne, ale naszym projektem chcemy to zmienić. Chcemy pokazać, że warto pisać i publikować!” – mówią twórcy strony.

 

Wszystkie wpisy w serwisie są powiązane na podstawie działów: wiadomości, recenzje, publicystyka, wideo, cytaty, wyzwania czytelnicze, twórczość, relacje/wywiady, nowe media, marketing książki; oraz na podstawie tagów. Dzięki temu, czytelnik ma możliwość śledzenia tylko wybranego przez siebie wątku.

 

W gronie zarejestrowanych stron możemy już śledzić wpisy cenionych autorów, takich jak: Elektroblog – Techsty i Okolice, blog: Piotra Czerskiego (czerski.art.pl), Macieja Gierszewskiego (hajfa.wordpress.com), Łukasza Gołębiowskiego (nofuturebook.pl), Joanny Janowicz (direlasua.wordpress.com), Szymona Kloski i Tomasz Pindla (poczytane.blog.onet.pl), Piotra Kowalczyka (passwordincorrect.com), Piotra Wiktora Lorkowskiego (piotrwiktor.blox.pl), Tadeusza Pilasa (ksiazki.tv) i Marcina Wilka (martinwoolf.blogspot.com).

 

Mamy nadzieję, że Gazetaliteracka.pl przyczyni się do wzrostu zainteresowania blogami literackimi.

 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE

informacja@gazetaliteracka.pl;

Joanna Panek, Product Manager GazetaLiteracka.pl, 721-492-042;

   

Komentarze:Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.

Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.