14 kwietnia 2024, niedziela
You Tube komentarzy: 0

Pierwszy dzień czerwca, dzień dobry

Facebook komentarzy: 0

...

You Tube komentarzy: 0

River of sorrow

Ólafur Arnalds komentarzy: 0

Soeng

Cornelia Konrads komentarzy: 0

Maszyna do sprawdzania, czy nie ma nas akurat w jakimś innym, lepszym miejscu

Joanna Dziwak komentarzy: 0

Gry losowe. Odcinek 15.

Jo, szukająca sensu życia z zapałem nie mniejszym niż buddyjska mniszka, hinduska braminka i smutna nastolatka robiąca sobie pierwszy piercing i pierwszy tatuaż. Nie dysponowała jednak niestety cierpliwością żadnej z nich, stąd też na ogół porzucała poszukiwania sensu na rzecz poszukiwań bardziej przyziemnych rzeczy.


Tym razem zamiast sensu postanowiła poszukać towarzystwa. Może towarzystwo naprowadziłoby ją zresztą na trop sensu. Postanowiła więc odwiedzić dawno niewidzianą drugą Jo.


Druga Jo spędzała właśnie drugą dobę za barem i znosiła ten stan zupełnie nieźle. Całkiem sprawnie czytała, nie wiadomo, dzisiejszą czy wczorajszą gazetę, bardzo rzadko nie trafiając trunkiem do kieliszka/szklanki. Mimo że nie widziały się całkiem długo, nie miały sobie nic nowego do powiedzenia. To bardzo komfortowa sytuacja, ponieważ istotne rzeczy nie powinny być wyznawane jak na spowiedzi, każda istotna sprawa znajdzie kiedyś swoją porę. Jo i druga Jo popatrywały z rzadka na siebie, ale raczej skupione były na czytaniu prasy. Jedna Jo po jednej stronie baru, druga Jo po drugiej. Podszedł jakiś czterdziestolatek, od razu widać: kryzys wieku średniego, w poszukiwaniu sensu życia kupił właśnie motor i zrobił tatuaż. Podszedł, zamówił najdroższe piwo, poszedł w odległy kąt baru.


– A ty co sądzisz o takich czterdziestolatkach, którzy właśnie przechodzą kryzys wieku średniego, Jo? – zapytała druga Jo.

– Nic nie sądzę – powiedziała Jo i wróciła do lektury artykułu o największych wygranych w historii gier losowych.


Druga Jo wróciła więc płynnie do lektury innego, tylko jej znanego, artykułu.


Jo pomyślała, że ostatni raz z własnej, nieprzymuszonej woli utrzymywała kontakt z mężczyzną przechodzącym kryzys wieku średniego wiele lat temu. Sama miała wtedy lat piętnaście w porywach do szesnastu i wierzyła w równość.


(...)


Cały odcinek,
Klick!!!

Banksy komentarzy: 0

Obraz, jak widać na załączonym obrazku

Cy Twombly komentarzy: 0

Kiss

PWSFTviT komentarzy: 0

Do Euro 11 dni