15 kwietnia 2024, poniedziałek
You Tube komentarzy: 0

Herbie Hancock & John Mayer Stitched Up

You Tube komentarzy: 0

Dwa misie basowe

Jenny How komentarzy: 0

Kawałek wrednej muchy

You Tube komentarzy: 0

Chet Baker,

MURAT SUYUR komentarzy: 0

Inne zastosowania

Redakcja komentarzy: 0

Poznań - Transatlantyk kończy rejs

Mike Urbaniak/magazynwaw.com komentarzy: 0

LEPPER VS. OPAŁKA

LEPPER VS. OPAŁKA

TEKST: Mike Urbaniak

06.08.11

Dziś zmarł nagle jeden z największych polskich malarzy, Roman Opałka. Informacja o tym nie znalazła się, choćby na końcu, w ani jednym programie informacyjnym.


Wczoraj w swoim warszawskim biurze powiesił się Andrzej Lepper. Polityk, który pozostawił po sobie zerowy dorobek polityczny. Wyjątkowo prymitywny typ, którego zapamiętałem głównie z obrzydliwego rechotu, kiedy się zastanawiał, "jak można zgwałcić prostytutkę". Informacja o jego samobójstwie jest mielona już drugą dobę przez wszystkie programy informacyjne i serwisy głównych stacji telewizyjnych.


Dziś w rzymskim szpitalu zmarł nagle Roman Opałka, jeden z najwybitniejszych malarzy polskich przełomu wieków. Ceny jego obrazów, które są w kolekcjach najważniejszych muzeów naszej planety, szły w miliony złotych. Opałka, to jedno z najważnieszych polskich nazwisk świata sztuki. Żaden z programów informacyjnych nie poświęcił mu choćby wzmianki na szarym końcu, żaden się o Opałce nawet nie zająknął.


Pomyślałem sobie, oglądając przez ostatnie dwa dni telewizję (jestem poza domem, a w domu od 5 lat nie ma telewizora), że to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie, jakiś matrix zupełny. Oglądam "Wiadomości", najważniejszy program informacyjny w Polsce, nadawany przez publiczną telewizję, a tam mi mówią o tym, że przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski był dziś w Szczecinie i popłynął statkiem, a Renata Beger przekonuje, że Lepper nie mógł się powiesić, bo by nie zostawił żony w trakcie żniw...


Ludzie, o co chodzi? Czy nastapiło wielkie pomylenie ważności informacji? Czy ja żyję po prostu w jakimś równoległym świecie? Czy żył w nim też Roman Opałka?

Klick!!!

kultura.gazeta.pl komentarzy: 0

Ma 30 metrów i kąpie się w Hamburgu

Paweł Kuczyński komentarzy: 0

Koniec zabawy?

Marek Raczkowski komentarzy: 0

Rachunki przedwyborcze

Agim Sulaj komentarzy: 0

Powrót wujka z Ameryki