4 października 2023, środa

Ludwik Cichy

Łaskotacz prostaty

Dzisiaj zaobserwowano bardzo dużo samochodów na ulicach. I wczoraj odnotowano bardzo dużo. Jutro też spodziewany jest wysyp; po prostu tłumy samochodów okupujących ulice wszystkich miast zbudowanych dla człowieka.


Pikanterii zjawisku przydaje fakt, że jedne samochody jadą zwykle w jednym kierunku, a inne we wprost przeciwnym! Niektóre zatrzymują się, by po chwili bez żadnej zapowiedzi ruszyć dalej! A inne, pozornie bez powodu, pozostają nieruchome przez czas trudny do przewidzenia nawet dla bardzo wyrobionego obserwatora!

 

Trudność zanalizowania zjawiska piętrzy się jeszcze i wymyka ujęciu w wartościowy opis, gdy wziąć pod uwagę różnorodność obiektu badawczego: samochody są nie tylko średnie, ale i małe oraz duże!, a niektóre większe od słonia są! Dodatkowo, dla zmylenia, nie wszystkie są białe albo czarne, bo i pomarańczowe też bywają. I każdy jedzie z inną, sobie tylko właściwą dowolną prędkością.

 

Tłum samochodów na ulicach coraz bardziej przyzwyczaja do swojej obecności, obłaskawia ze swoim widokiem i, przez narastającą powszechność, usypia czujność obywatelską. Do tego irytująca obojętność mediów i opieszałość rządu w tej materii, stawia te podmioty po stronie sprzymierzeńców, domykających układ. Staje się jasne, że niezależna komisja sejmowa byłaby ratunkiem.


Jeśli nie chcesz jutro znowu stać na czerwonym, a przechodzić na zielonym – zaprotestuj, zaesemesuj, zadzwoń, albo chociaż zagłosuj! Pamiętaj, nieaktywni i obojętni łatwiej zarażają się prostatą!


   

Komentarze:Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.

Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.