12 sierpnia 2022, piątek

Czytelnia człowieka dla ludzi

Dave Eggers

Najlepsze opowiadania

„Znakomite rzeczy  znanych mi pisarzy wszędzie odrzu­cano, a z zamówionych artykułów rezygnowano pod lada pozorem: za długie, za trudne, zbyt aktualne, za mało ak­tualne, za bardzo koncentrujące się na gigantycznym lśnią­cym ślimaku. Zacząłem się zastanawiać nad stworzeniem czasopisma, które zamieszczałoby teksty nie nadające się do innych periodyków, kwartalnik osieroconych opowiadań”.
Tak Dave Eggers tłumaczy się ze stworzenia pisma literackiego publikującego teksty odrzucone przez innych wydawców amerykańskich.
„Dave Eggers, ceniony amerykański powieściopisarz, miał marzenie: stworzyć czasopismo literackie, które odrobinę różniłoby się od wszystkich innych. Ekscytujące w lekturze i przyjemne w „dotyku”.

Marzenie to się spełniło.

Trzymacie właśnie w rękach antologię najlepszych tekstów z pierwszych dziesięciu numerów magazynu „McSweeney’s”. Znajdziemy tu i uznanych już wcześniej autorów, i młode pokolenie, które wylansował właśnie ten magazyn. Oto prezentacja tego, co najlepsze w najnowszej amerykańskiej literaturze.”

Tak rekomenduje Wydawnictwo Zysk i s-ka wydanie pierwszego tomu: „Najlepsze opowiadania McSweeney’s”. Za 35, 99 złotego możecie sprawdzić na 394 stronach pierwszego tomu, jakie opowiadania odrzuca się w Ameryce.

 

   

Komentarze:Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.

Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.