30 listopada 2023, czwartek

Łaskotacz

Łaskotacz

Obsesja bycia w porzo

Muzyka będzie potrzebna tak długo, dopóki ludzie będą zainteresowani/opętani obsesją rozmnażania się. Niestety, i te ozdoby nawet, brylujące w roli gwiazd dyskotekowych, te wszystkie fajne, luksusowe dziewczyny wytrenowane do roli wymarzonych anielic kuszących, muszą czasami gdzieś wyjść z dyskoteki. Na świeże powietrze, albo gdzieś podjechać (jaki świat jest okrutny) proletariackim pekapem, na przykład do roboty jakiejś powszedniej. I wtedy rozmawiają o miłości:
- Jak mu na imię, Krzychu?

- No.

- I poważnie chce się chajtnąć z tobą?

- No.

- O kurde! A ty?

- Co?

- No wiesz?...

- Ja do niego nic nie mam, w sumie.

- O kurde, zajebiście!

I tak dalej, o miłości, normalna w sumie rozmowa, a jaka ludzka. A co się musiały nastarać, żeby do takiej rozmowy mogło dojść? Oj dużo się musiały nastarać, dużo przejść, żeby w końcu było jasne, że to już, że to o nią Elę, Patrycję, Anastazję chodziło jakiemuś (myślącemu o sobie wyjątkowo) Dominikowi Kozakowisuperantoniobanderas. Nie tak łatwo jest być dyskotekowo i imprezowo najaktywniejszą w ogóle, i szczerze, bo chłopaki coraz bardziej wyrobione są przez internet i fałszu im nie sprzedasz. Więc uzbrojone w młodość i składające się z urody baunsują eksponując kusicielsko drugorzędne cechy płciowe do tego służące, bo po to przecież im wyrosły. Taką mają jazdę na dziecko, takie parcie, żeby już coś urodzić, że gotowe są na wszystko by zwrócić uwagę faceta, co to jest gwarancją na dom dla mamusi z dzieckiem. I w najlepszej wierze to robią. To są potencjalnie najlepsze mamusie. To one najbardziej chciałyby bawić. O, ja! Ta by ale bawiła, jak złoto! Te wszystkie dody, inne landryny, te wszystkie ofiary nadmiernie wybujałego instynktu macierzyństwa, który nakazuje im zaofertować się, zareklamować temu potencjalnemu, najlepszemu, co ma najfajną brykę/fabrykę czy tylko widoki na to, albo w ogóle na coś. Czasem udając podwójny zjawiskowy orgazm, a czasem tylko pojedynczy ale za to na gwizdek, tu i teraz lub gdzie bądź; w końcu są gotowe wybaczyć wszystko, a nawet wiele niedogodności, żeby mieć już to dziecko, żeby złapać kogoś kto da im i utrzyma dziecko i domek, najlepiej taki jakiego nie ma nikt, a już na pewno nie ta głupia Patrycja spod czwórki na trzecim piętrze. Ale teraz to jeszcze trzeba w oparach dymu, z wódką bądź jeszcze straszniej, i bez końca (jak jest już do dupy, to zawsze można wyjść do kibla i wyryć pilniczkiem Chuj to świnia&wróg), i dalej, bo jeszcze żaden nie jest dostatecznie dobry na wybrańca. Aż przychodzi moment, że są już tak potwornie zmęczone dołującym stanem permamentnego niezamążpójścia, i ciągłym szukaniem i prezentowaniem wdzięków na zawołanie, że wybierają po omacku i przeważnie źle. Ofertują się głupio, jak to landryny, bo nikt im nie powiedział co im dolega, a rozmową z głupimi starymi gardzą. Ale to one chcą być najbardziej kochającymi matkami, i to raczej usprawiedliwia efekciarski lans plebejski w metropolii. I jeszcze coś od siebie, bo miało być o kulturze tanecznej w karnawale, więc żeby mi morelowy naczelny nie zarzucił, że znowu za mało kultury, to jeszcze zdanie, o kulturze: że upadają dawne formy towarzyskie, zanikają pola publicznego wyrażania opinii, na naszych oczach zanika dawna kultura – z wc na stacji w Czempiniu na przykład, zniknął mój ulubiony dwuwiersz:

Fabryka pasztetów

dla braci sowietów.

A komu to przeszkadzało, że było kiedyś wc na stacji PKP w Czempiniu? Na którym można było się wyrazić i poddać osądowi bywalców. Żeby być sprawiedliwym, teraz można się wyrazić w sieci, ale wysikać się tam nie sposób. Chyba, że komuś wystarczy wirtualnie, anonimowo, bez strachu na przyłapaniu na autorstwie.


rysunek: Andrzej Bobrowski

 

 

   

Komentarze:Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.

nie jest tak wcale (0)~maja178, 2009-03-03 21:27:51
nie zgadzam się.
(0)~jan_ja, 2009-03-03 22:36:13
Ala na co sie nie zgadzasz?
(0)~maja178, 2009-03-04 11:33:25
Na takie widzenie świata i kobiet!
Wyraź swoją opinię:
Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.