8 czerwca 2023, czwartek

Teksty i nadteksty

Wanda Wiłkomirska – 80. rocznica urodzin


 

W styczniu TVP1 pokazała film „Ja wam to zagram”, o Wandzie Wiłkomirskiej i z jej udziałem. Wcześniej, 11. stycznia w Filharmonii Narodowej zagrano Pierwszej Damie Polskiej Wiolinistyki uroczysty koncert symfoniczny, w którym udział wzięli Najwięksi, między innymi: Antoni Wit, Kaja Danczowska i Konstanty Kulka. Mamy kilka zdjęć z tej uroczystości (poniżej). Widać na nich - chwalimy się - "Morele i Grejpfruty", nr 9. z wywiadem, jakiego skrzypaczka udzieliła Gabrieli Ułanowskiej, a także obraz - znakomity portret wielkiej artystki namalowany przez Mariusza Kałdowskiego (inne obrazy Kałdowskiego znajdziecie w klikając w zakładkę Galeria). Oto, co powiedziała Wanda Wiłkomirska, kiedy pokazano jej obraz:

 

"Portret jest ciekawy, mnie się podoba. Jest niebanalny i ta dwoistość - po pierwsze harmonizuje z naszym filmem, a po drugie pobudza do refleksji: pogodna twarz starej kobiety i skrzypaczka o figurze dziewczynki".

 

Obraz został uroczyście wręczony Wandzie Wiłkomirskiej w niedzielę , 11 stycznia, o godzinie 18 00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas koncertu symfonicznego z okazji 80. urodzin artystki.
obraz autorstwa Mariusza Kałdowskiego
   

Komentarze:Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.

Wanda Wiłkomirska (0)~jjj., 2011-09-03 12:18:54

Portret jest piękny. Sama postać Pani Wandy cudowna i niepowtarzalna.

Wyraź swoją opinię:
Twój komentarz ukaże się niezwłocznie po załadowaniu przez administratora serwisu.