5 marca 2024, wtorek
Beata Pawlikowska komentarzy: 1

TEORIA BEZWZGLĘDNOŚCI

 

 Fragment książki:

 

Wychowałam się w mieście i uważałam, że jest to naturalne środowisko człowieka. Dom, szkoła, sklep, dyskoteka i biblioteka, chodnik i drzewa, które z niego wyrastają. Samochody, telewizja, lodówka, kurczaki w plastikowych torebkach, zupa w proszku i zimna butelka coli z bąbelkami. Łąka kojarzyła mi się z pijawkami, a las z grzybami, które się suszy i robi się z nich sos do kaszy gryczanej.


Nie dziwiło mnie to, że kwiaty rosną w klombach albo w doniczkach, a słonia można zobaczyć w zoo. W szkole wytłumaczono mi jak jest skonstruowany sejm i senat, więc rozumiałam co to jest polityka i czemu służy. W telewizji oglądałam różnych ważnych panów w garniturach. Mieli białe kołnierzyki i krawaty, otaczała ich grupa mniej znaczących osób, które otwierały drzwi, podsuwały mikrofony i krzesła. Jasno więc widziałam, że świat dzieli się na Ważnych i Nieważnych. Ważni mieli władzę i podejmowali decyzje o losie Nieważnych. Byli raczej nietykalni i nawet jeżeli robili coś jawnie głupiego, nie można ich było przenieść z grupy Ważnych do Nieważnych.


Było to fascynujące doświadczenie. Ważny Polityk zwoływał konferencję prasową. Spóźniał się godzinę, ale wszyscy czekali. Pod drzwiami pokazywano kłębiących się fotoreporterów i dziennikarzy. Potem Polityk wchodził na salę, wszyscy milkli i słuchali jego słów. Zadawano mu mnóstwo pytań. On odpowiadał, a następnego dnia fragmenty jego wypowiedzi zamieszczano na pierwszych stronach gazet. Cytowano go w radiu i telewizji. Wyciągnęłam z tego prosty wniosek, że jeśli wszyscy tak czekają na to, co ma do powiedzenia, najwyraźniej jest to niesłychanie mądry człowiek, którego wiedza i wewnętrzna jasność rozświetla mroki codzienności dla innych ludzi. Jest dla nich zwierzchnikiem, dyrektorem, przewodnikiem, ponieważ jest mądrzejszy, lepszy, uczciwy i wiarygodny.


Dalej
Klick!!!

Redakcja komentarzy: 0

Wojciech Kuczok - Senność

Tim Flach/Steve McCary komentarzy: 0

Świat stanął na głowie...

Redakcja komentarzy: 0

Zagadka

Co/kto to jest?

 
Nie budźcie mnie, bo jeszcze śpięFoto: Tim Flach, materiał podejrzany w albumie Ewy Mackiewicz-Merdy Klick!!!

PORYSUNKI komentarzy: 0

Gotye


Klick!!!

W ubiegłym roku Adele sprzedała 5 milionów egzemplarzy swojej płyty, a Lady Gaga tylko niecałe 2 miliony. Dwa to jest dużo mniej niż pięć, a w dodatku pojawiają się nowe produkty śpiewacze.

You Tube komentarzy: 0

Skąd się właściwie bierze rytm?

Tony Royster Jr. komentarzy: 0

Fajna umiejętność pałeczkowa; przyjemnie by ją było mieć w rękawie na imprezie

Lucas Martell komentarzy: 0

A jak działa gołąbek?

You Tube komentarzy: 0

30 lat temu Antoniszyn wyjaśnił raz a dobrze jak działa jamniczek

komentarzy: 0

Zabawy w grupie starszaków po leżakowaniu